همراه شو برای فصلی نو / ثبت نام


تبریز باید با مشارکت مردم به جایگاه اصلی و پرافتخار خود دست یابد.

 


دکتر علیرضا نوین شهردار سابق تبریز در گفتگو با ماهنامه پژواک در پاسخ به این سوال که ، تبریز با آن شهرت و آوازه ای که در گذشته داشت چرا در حال حاضر از جایگاه اصلی خود فاصله گرفته و دیگر اثری از تبریز قدیم و شهر اولین ها باقی نمانده است بجز یک عنوان " اولین ها "، اظهار کرد: 

تبریز را باید با مشارکت مردم به جایگاه اصلی خود ارتقاء دهیم


تبریز از جهت موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن بر سر راه جاده ابریشم از گذشته های دور مرکز تمدن و افتخار و کانون تحولات عظیم فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی بوده و دروازه پیشرفت ایران از سوی اروپا محسوب می شود . البته در دوران و حکومت صفویان و قاجار هم تبریز به جهت ولیعهد و پایتخت نشینی کانون توجه بوده و با ظهور " مکتب تبریز " موجب پیشگامی این شهر در عرصه های مختلف و نهایتا معروف به " شهر اولین ها " شده است . اما پس از انتقال پایتخت از تبریز به اصفهان در عصر صفویه و همینطور کم توجهی تدریجی در دوران قاجار و نهایتا اوج بی توجهی در دوران پهلوی بخاطر نقش آفرینی این شهر در مشروطیت که حاکمان احساس کردند تبریز از سرمایه مادی و معنوی ، قدرت و افراد بزرگی باپتانسیل های قوی برخوردار است . افول عملی تبریز شروع گردید و فاصله تبریز آن دوران با امروز در موارد بسیاری قابل ملاحظه است . در دوران اخیر هم همواره وعده هایی در طول این مدت هم داده شده که اکثرا عملیاتی نشده اند .البته نباید فراموش کنیم در این مدت هم فرار و مهاجرت نخبگان به پایتخت ، مشارکت پایین تشکل های مردمی ، ظهور و حضور مسئولین کم توان و غیر بومی و عملکرد ضعیف و غیر قابل قبول برخی از آنها و فرار مادی و معنوی سرمایه های این منطقه و تحلیل های غلط برخی از مسئولین کشوری در خصوص آذربایجان و موضوعات دیگر ، همگی در این خصوص نقش داشته اند . با همت و اراده و پیگیری مسئولین شهری و منطقه ای در ده سال گذشته و در راستای فرامین مقام معظم رهبری و جایگاه ویژه آذربایجان و تبریز ، یکبار دیگر شاهد مشارکت جدی مردم برای احیای هویت و تاریخ بزرگ و روزهای پررونق و اوج جایگاه تبریز هستیم که امیدوارم علیرغم سختی راه بتوان در یک برنامه 10 ساله به آن دست یافت تا به جایگاه " جهان شهری تبریز " دست پیدا کنیم .
وی با اشاره به فعالیت های خود جهت توسعه تبریز خاطرنشان کرد: در دوران مدیریت ام ، تلاش هایی در زمینه های مختلف فرهنگی ، عمرانی ، حمل و نقل ، خدمات شهری و شهرسازی از قبیل برگزاری مراسم زنده نامان و تجلیل از مفاخر تبریز با اعطای نشان تبریز به بزرگان و مفاخر ومشاهیر شهر و مسوولین شهرهای خواهر خوانده تبریز، نصب 140 تابلوی موزاییک مفاخرآذربایجان، تبدیل ساختمان شهرداری به موزه و خرید خانه های قدیمی که نشانی از هویت و شناسنامه ی تبریز بودند، صورت گرفت تا برای رساندن تبریز به گذشته پرافتخار و  به جایگاه اصلی قدمی برداشته باشیم. 

نمره ممتاز به عملکرد زیست محیطی خود می دهم


نوین در خصوص عملکردش در حوزه زیست محیطی اعلام کرد: در سال 84  پسماند و زباله یکی از بزرگترین معضلات شهر تبربز بود اما اکنون می توانیم با افتخار بگوییم تبریز شهری پاک و تمیز می باشد چرا که بنده در دوران مدیریت خود، طرح تفکیک از مبدا و بازیافت و تمیزی شهر تبریز و تامین بهداشت شهری در سطح استاندارد را اجرایی کردم و به همین دلیل  به عملکرد زیست محیطی خودم نمره ی ممتاز می دهم.
وی خاطرنشان کرد: برای زیبایی و پاکیزگی شهر تبریز نخست کشتارگاه  را به خارج از شهر انتقال داده و تبدیل به فرهنگسرای بزرگ الغدیر کردیم و همچنین در آن زمان که زباله گاه تبریز با مشکلات زیادی رو به رو بود، زباله گاه تبریز را استاندارد کرده و به حد استاندارد رساندیم که اکنون در آنجا زباله ها با روش های علمی و استاندارد تفکیک و مدیریت می شود و بطور خلاصه می توان گفت زباله گاه تبریز حداقل برای 50 سال آینده نیز کاربرد داشته و مردم تبریز با معضل مرکز دفن مثل گذشته روبرو نخواهند بود .

شهردار سابق تبریز تاکید کرد: زمانی که مدیریت شهر تبریز را برعهده گرفتم، سرانه فضای سبز شهر 8متر مربع بود ودر دوران مدیریت خود سرانه فضای سبز شهر تبریز را برای هر شهروند به 15 متر مربع افزایش دادیم که توسعه عون بن علی و پارک عباس میرزا و آرپادره سی و ایل باغی و ... از جمله آنهاست .
وی خاطرنشان کرد: 12 پارک شادی و شهر بازی در سطح شهر وباغات با هدف حفظ و نگهداری و توسعه فضای سبز شهر تبریز و توسعه پارک های جنگلی  احداث شد.
 وی با بیان اینکه در سازمان حمل و نقل اتوبوس شهری عملکرد مثبتی داشتیم، یادآور شد: 50 اتوبوس دو کابین  در مسیر بی آرتی و یک هزار و 500 اتوبوس  تک کابین خریداری کردیم  و ناوگان تاکسیرانی و اتوبوس رانی تبریز و حومه را بهسازی کردیم و در حوزه قطار شهری تا دوران شهرداری ،  90 درصد پیشرفت فیزیکی  داشت و شهرداری در این حوزه بر اساس مصوبات شورا و بودجه ای که دولت تعیین کرده بود کارها را انجام داده و فعالیت نمود.
نوین اظهار داشت: در بحث فرهنگی، تالارهای سخنرانی با سه هزار و 500 صندلی در قالب فرهنگسرا ایجاد شدند که بعنوان مثال کشتارگاه را به فرهنگ سرای الغدیر تبدیل کردیم و تالارهای شمس تبریزی اندیشه و تبریز از جمله آنهاست و در حوزه مسیرگشایی ها نزدیک به 160 کیلومتردر سطح شهر تبریز مسیرگشایی و تعریض خیابان ها انجام گرفت.
وی افزود: علیرغم اعتراضات برخی، 120 عدد تندیس  در شهر رونمایی کردیم، تابلوهایی با اسامی اماکن قدیمی به زبان مادری در شهر نصب شدند و خبرگزاری شهریار و استودیو شهر را به عنوان پل ارتباطی میان شهرداری و مردم راه اندازی کردیم.
وی افزود: در دوران مدیریت بنده  8 سال جشنواره تابستانی و ده ها جشنواره ادبی، هنری، علمی، موسیقی، نوروزی و ده ها یادواره شهدا، مسابقات قرآنی بصورت مستمر برگزار شد و درحوزه عمرانی نیز نزدیک به 20 روگذر و زیر گذر و تقاطع غیر همسطح کم نظیری در کشور همچون طرح تبادل امام علی (ع) و ساماندهی ورودی شرقی تبریز و تکمیل اتوبان پاسداران در سطح شهر تبریز انجام شد.
شهردار سابق تبریز خاطرنشان کرد: با اجرای طرح تبادل میدان امام علی (ع) در 40 هکتار و ساماندهی ورودیهای تبریز، تکمیل بزرگراه پاسداران، بهره برداری از 2000 میلیارد تومان پروژه های مشارکتی و سرمایه گذاری منجمله هتل و مرکز خرید لاله پارک(مجتمع رفاهی، تفریحی)، شهرک خودرو، ساختمان مرکز تجارت جهانی، شهرک مبل، مجتمع تجاری ولیعصر و ساختمان الماس و ایستگاه های قطار شهری و عقد 100قرارداد سرمایه گذاری و ... و  بازسازی و احیای 300 هکتار بافت فرسوده با مشارکت مردم و شهرداری و ساماندهی مناطق حاشیه نشین در قالب طرح مسکن مهر و تقدیم پیشنهاد اراضی معوض در شهرک خاوران و... که میتوان عنوان کرد که در طول 8 سال مسولیتم پیشرفت های چشم گیری در آبادانی و عمران تبریز انجام گرفت.
وی در خصوص راهکارهای موثر برای پیشرفت و توسعه شهر تبریز و آذربایجان شرقی تاکید کرد: منطقه ی آزاد جلفا برای ما یک پتانسیل به شمار می رود که تبریز می تواند از آن بهره مند شود، همچنین باید مواد و محصولات نهایی مس سونگون را در آذربایجان و منطقه خودمان به مرحله بهره برداری و نهایی برسانیم تا اشتغال برای جوانان ایجاد شود.

احیای دریاچه ارومیه را از مرحله شعار خارج کنیم


وی در خصوص احیای دریاچه ارومیه اعلام کرد: ما باید مساله ی احیای دریاچه ی ارومیه را از شعار خارج کنیم، حتی اگر لازم باشد از رود ارس و از رودخانه های بزرگ آب انتقال دهیم زیرا اگر این وضع ادامه

یابد باید منتظر هجوم طوفان های نمکی باشیم.


نوین با بیان اینکه بحث توریسم شهری و توریسم سلامت باید در منطقه رونق یابد، گفت: در دوران مدیریت بنده، برای توسعه و رونق توریسم سلامت، یک دهکده ی توریسم طراحی کردیم  و برای توسعه گردشگری، خانه های قدیمی شهر را تملک و بازسازی کردیم که به موزه های مختلفی تبدیل شدند .

بودجه اقتصاد کشور نباید وابسته به نفت باشد


 وی تاکید کرد: ما باید بودجه ی اقتصاد کشور را بدون اتکا به نفت در نظر بگیریم و با جذب توریست و توسعه  گردشگری وضعیت اقتصاد کشور را سامان ببخشیم.
شهردار سابق تبریز در پاسخ به این سوال که ترکیب مجلس آینده را چگونه ارزیابی می کنید؟سهم اصول گرایان و اصلاح طلبان در چه حدی خواهد بود؟، تصریح کرد: به عقیده ی بنده، 30 درصد مجلس آینده  را افراد مستقل تشکیل خواهد داد و نزدیک 40 درصد هم اصلاح طلبان سهم داشته و 30 درصد هم اصول گرایان حضور خواهند بود.
وی تاکید کرد: هر سه طیف جریان فکری باید فارغ از دعواهای سیاسی به فکر حل مشکلات مردم و جامعه باشند و نمایندگان مجلس آینده بایستی با مشارکت هم برای حل مشکلات مردم همدلی و همکاری داشته باشند.

دولت در سیاست خارجی گام های مثبتی برداشته است


وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه عملکرد دولت یازدهم در حوزه ی سیاست خارجی و داخلی و اقتصادی و صنعتی و غیره را در این دو سال و اندی چگونه ارزیابی می کنید؟، اظهار داشت: در ارزیابی عملکرد دوساله دولت، دولت در حوزه بین الملل و سیاست خارجی قدم های مثبت و خوبی برداشته است چرا که توانست در مقابل ابر قدرت های دنیا، خواسته ها و حق ملت ایران را مطرح  و از حقوق این مردم دفاع کند و انرژی صلح آمیز هسته ای ایران را به رسمیت بشناساند .

 

ضرورت عملیاتی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی در کشور 


نوین تاکید کرد: برای بهبود وضعیت اقتصاد کشور،  باید به توسعه ی اقتصاد داخلی بپردازیم و برنامه و سیاست های اقتصاد مقاومتی را در داخل کشور عملیاتی کنیم.
وی افزود: دولت یازدهم تورم را کنترل کرده اما این تورم  اقتصاد کشور را به رکود مبتلا کرده است  که ما برای خارج شدن از این رکود باید انعطاف داشته باشیم و دولت روحانی باید با برنامه ریزی و تدبیر، وضع اقتصاد و معیشت مردم را بهبود دهد و مشکلات رکود و بی پولی جامعه ی ما با برنامه هایی مثل اشتغال زایی و رفع بیکاری و حل اساسی مشکلات بنگاه های اقتصادی و رفع موانع کسب و کار اقدام کنند.

کاندیدایی مستقل بوده و خواهم بود


شهردار سابق تبریز در پاسخ به این سوال که در طیف بندی های سیاسی جایگاه خود را به کدام جناح و طیف فکری نزدیک تر می بینید؟، گفت: بنده مستقل از هر جناح سیاسی هستم و به عنوان کاندیدای مستقل علاقه ندارم وابستگی به جناح سیاسی داشته باشم چرا که در اینصورت نمی توانم حرف مردم را آزادانه مطرح کنم. 
وی افزود: در دوران هشت ساله ی مدیریت شهرداری تبریز ، بنده به عنوان فرد عمل گرا با رعایت خطوط قرمز کارها را پیش بردم و به عقیده بنده، نباید مردم را درگیر دعواهای سیاسی خود بکنیم، با صداقت کامل باید با مردم سخن گفت،  کسانی که سرد و گرم انقلاب و دفاع مقدس را چشیده اند و امتحان داده اند نباید خود را فقط به جناح ها محدود کنند.
وی در خصوص برنامه های خود برای آینده اظهار کرد: در اولویت اول، برای بهبود وضعیت اقتصاد کشور، سیاست های اقتصاد مقاومتی را عملیاتی خواهم کرد و بحث فساد اقتصادی را در جامعه به ویژه ادارات دولتی باید پیگیری کنیم و نگذاریم افرادی امثال زنجانی ها و خاوری ها و.. دوباره در کشور به رانت خواری ادامه دهند.دولتهای گذشته باید به این عملکردها توجه می کردندو پاسخگو می شدند ، تا شاهد چنین وضعی نبودیم و باید با کسانی که بیت المال را چپاوول میکردند به شدت برخورد میشد و بشود .
نوین گفت: برای رونق اقتصاد کشور، باید بستری مناسب برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی فراهم شود، همچنین بحث یارانه باید کاملا بازنگری و به نیازمندان واقعی تعلق یابد و تفکرات غلط مساوات در پرداخت یارانه را اصلاح کنیم.
شهردار سابق تبریز افزود: به سمت برنامه های سیستماتیک برویم  و جریانات اداری و روابط اداری را استاندارد تعریف کنیم و برنامه های نیمه تمام دولت قبل همچون مسکن مهر را کامل کنیم.و رفتارهای سلیقه ای خود را کنار گذاشته ودر قالب یک برنامه ی اساسی سیستم را اداره کنیم و در بحث های شهری و شهر سازی، معماری اسلامی و ایرانی را در شهرها با الگوهای مناسب اجرایی کنیم تا با فرهنگ دینی و اسلامی ما مرتبط باشند.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه  آیا اگر دوباره سکان شهرداری تبریز را عهده دار شوید، از همان مدیران سابق خود استفاده می کنید، گفت: آزموده را آزمودن خطاست، بنده با اعتماد کامل کار را در زمان خود به مدیران سپرده بودم، بعد از من برخی از این مدیران به اصول پایبند نشدند و در صورت سوال شما که فرض محال است ، اگر موقعیتی پیش بیاد و بنده مدیریت را بر عهده بگیرم  چه بسا برخی را ابقاء کنم و تعدادی را عوض کنم و دنبال کینه و برخورد و تسویه حساب نیستم.
نوین در پایان تاکید کرد: در عصر حاضر، ایثارگر و فدایی دوران صلح و بازسازی هستم و در زمان دوران مقدس هم ایثارگر دفاع مقدس بودم و وقتی احساس کنم که به مردم بدهکار هستم در این راه جان خود را فدا خواهم کرد، مردم ولی نعمت ما هستند و در هر صحنه باید به مردم خدمت کنیم.

به این مصاحبه بیوگرافی و عملکردی که اراه فرمودید هم اضافه خواهند شد

گفتنی است علیرضا نوین، با تحصیلات دکتری برنامه ریزی شهری با سابقه ایثارگری(برادر دو شهید و سردار جانباز و حضور 70 ماهه در جبهه های حق علیه باطل و یکی از مدیران دوران شهید آقا مهدی باکری) در سال های 58 تا 61 معاون نیروی انسانی سپاه پاسداران استان آذربایجان شرقی و بسیج مستضعفین، فرمانده تیپ مهندسی رزمی لشگر 31 عاشورا و جانشین ستاد نیروی زمینی، رییس ستاد و قائم مقام سپاه منطقه(استان های آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین) و معاون مهندسی نیروی زمینی و رییس سازمان اجرایی طرح های عمرانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، مدیرعامل و رییس هیئت مدیره شرکت مهندسین مشاور پیدار و شرکت خانه سازی آذربایجان، شهردار کلانشهر تبریز به مدت هشت سال در دوره دوم و سوم شورای اسلامی شهر(84 تا 92) و مدرس دانشگاه و پژوهشگر در رشته مدیریت و برنامه ریزی شهری بوده است.
همچین میتوان از اهم و چکیده فعالیت های عمرانی، فرهنگی، اجتماعی دوران مسوولیت کلانشهر تبریز وی می توان به ساماندهی میدان چایی(مهرانه رود) و آب نما ها و فواره ها و نورپردازی ها، احداث تله کابین و سورتمه و پارک آبی تبریز جهت اوقات فراغت مردم به ویژه جوانان، راه اندازی نخستین آب نمای موزیکال شمال غرب کشور در پارک ولیعصر، احداث چهار تالار ازدواج آسان برای جوانان، برگزاری ده ها سمینار علمی به ویژه در خصوص مقاوم سازی و زلزله، تهیه و تصویب و رونمایی طرح تفضیلی جدید شهر تبریز  و مشارکت در طرح راهبردی جامع شهر تبریز، احداث ده مرکز معاینه فنی خودرو و 21 ایستگاه سوخت سی ان جی، احداث پارکینگ خودرو به ظرفیت 12 هزار خودرو(طبقاتی و رباتیک) و نصب پارکومترهای هوشمند جدید در سطح شهر و تابلوهای پیام ترافیکی، 14 پل و پله برقی عابر پیاده و 32 پل عابر پیاده معمولی، احداث مجتمع بزرگ مرکز ترک معتادین، نصب وسایل تندرستی و سلامت در 100 پارک شهر اشاره کرد.
همچنین، ایجاد سیستم نظارت تصویری و تجهیز بیش از 80 تقاطع شهر به دوربین تصویری، احداث 65 کتابخانه و قرائت خانه در سطح شهر، احداث 60 پارک محله ای، نصب سنگ یادمان شهدای بمباران شهر تبریز در 35 نقطه شهر، مشارکت در احداث 5 هزار مسکن مهر توسط شرکت خانه سازی آذربایجان، تشکیل موزه شهرداری تبریز و موزه فرش و بافت بزرگترین تابلو فرش جهان با تاریخ آذربایجان، تشکیل اجلاس بین الملل جاده ابریشم، ساماندهی گلزار شهدا-مسقف سازی بلوک شهدا-احداث حسینه شهدا-یادمان شهدای گمنام عون بن علی، احداث ساختمان جدید شهرداری تبریز در چهار راه ابوریحان و 6 ساختمان برای شش منطقه شهرداری و احداث باغ موزه دفاع مقدس، احداث 30 پارک تخصصی(بانوان-کودکان اوتیسم-آموزش ترافیکی کودکان-معلولان-سالمندان- سلامت-خانه های مشاوره - مینیا تبریز-بوستان قرآن و رونمایی از قرآن نفیس سنگی-دفاع مقدس-پارک مفاخر و هنرمندان)، ارایه کارت منزلت برای شهروندان سالمند بالای 60 سال جهت استفاده رایگان از امکانات شهری، عقد قرارداد خواهر خواندگی با هشت شهر جهان( استانبول- باکو-قازان-خجند-ارزروم-غزه-ماگلیف بلاروس) ایجاد دکه های گل فروشی در سطح شهر و اصلاح مبلمان و زیبایی شهری از اقدامات مهم این مسوول در دوران مدیریت شهر تبریز است.
 

در آخر اگر مطلبی مانده است ، بفرمایید :


بنده بعنوان سرباز و خادم نظام با مردم خود عهد و میثاق خدمتگزاری بی منت را بسته ام و هرجا باشم به این وظیفه خطیر خود با تمام توان اقدام کرده و خواهم کرد و امیدوارم مردم با حضور حداکثری خود در انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی در هفتم اسفند ماه سال جاری در انتخابات و اعزام وکیل المله های امتحان داده موفق باشند تا کشور و منطقه خود را در شان کشور و شهر اسلامی ساخته و به مشکلات مردم رسیدگی و اقدام عملی کنیم .

بازگشت
آخرین عناوین
 • 23 مهر ، روز جهانی عصای سفید
  انسان، یگانه وجودی است که از خالق هستی بیش از همه‌ی موجودات دیگر عنایت دیده است و کرامت چشیده است. خداوند ودیعت امانت الهی را در وجود او نهاده است و اشرف مخلوقاتش خوانده است و به خاطر آفرینش او، بر خود آفرین گفته است. پروردگار هستی بخش، در معدن وجود ... بیشتر
 • 23 مهر ، روز جهانی عصای سفید
  بیشتر
 • شهردار سابق تبریز در پاسخ به اظهارات رئیس کمیسیون عمران شورای چهارم؛
  آقای باهر کلاه‌تان را قاضی کنید/ شورا و شهرداری از پروژه‌هایی که ‌آن‌ها را «سرمایه‌بری» می‌دانید درآمد پایدار کسب می‌کند . علیرضا نوین اظهارات برخی از اشخاص را در آستانه انتخابات سیاه‌نمایی و هوچی‌گری دانست و خواستار قضاوت عادلانه و منصفانه مدیریت ... بیشتر
 • شهردار سابق تبریز در پاسخ به اظهارات رئیس کمیسیون عمران؛
  آقای باهر کلاه‌تان را قاضی کنید/ شورا و شهرداری از پروژه‌هایی که ‌آن‌ها را «سرمایه‌بری» می‌دانید درآمد پایدار کسب می‌کند... بیشتر
 • گفت‌وگوی آناج با رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تبریز؛
  گروه اجتماعی آناج: ویژه‌ برنامه‌ی صفرتاصد، درصدد است فرصت یکسانی را در اختیار تمام اعضاء شورای شهر تبریز قرار دهد تا تک‌ تک آنان با حضور در تحریریه‌ی خبر آناج، مختصری از عملکرد خود را شرح دهند و ضمن پاسخ‌گویی به سوالاتِ مرتبط با حوزه‌ی شهری، اقدامات‌شان.. بیشتر
 • گفت‌وگوی آناج با رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تبریز؛
  میهمان این هفته‌ی برنامه صفرتاصد، ایرج شهین‌باهر بود. رئیس کمیسیون عمران شورای چهارم تبریز اقدامات شاخص خود را در طول چند سال گذشته نام برد و در رابطه با ... بیشتر
 • لزوم فاطمه(س) شناسی در ایام فاطمیه
  فاطمه(س) تنها مظلومه ایست که علیرغم همه ارادتهایی که مریدان اهل بیت(ع) نثارش می کنند، همچنان مظلوم و ناشناخته مانده است و حتی زمانیکه قرار است نهایت احترام و اکرام نیز در حق او بعمل آید، باز هم آن حضرت قربانی ظلم مضاعف ناشناختی و ... بیشتر
 • لزوم فاطمه(س) شناسی در ایام فاطمیه
  فاطمه(س) تنها مظلومه ایست که علیرغم همه ارادتهایی که مریدان اهل بیت(ع) نثارش می کنند، همچنان مظلوم و ناشناخته مانده است و حتی زمانیکه قرار است نهایت ... بیشتر
 • دعوت به راهپیمایی 22 بهمن و تبریک سالروز پیروزی انقلاب
  خورشید طلیعه سی و نهمین فجرپیروزی در آسمان ایران اسلامی درحالی نورافشانی می کند که سی و هشت سال از رشادت های مردمی که درنفی استبداد طاغوت و استقرارنظام اسلامی از بذل جان خویش نیز دریغ نورزیدند، می گذرد.... بیشتر
 • دعوت به راهپیمایی 22 بهمن و تبریک سالروز پیروزی انقلاب
  امروز و در آستانه سالگرد دیگری از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، بیش از پیش نیازمند وحدت و همدلی آحاد ملت ایران و اطاعت از فرامین رهبر مدبر و شجاع خود ... بیشتر
کلیه حقوق این سایت برای شرکت داده پرداز طراحان ماندگار محفوظ میباشد