همراه شو برای فصلی نو / ثبت نام


بازخوانی یک گفتگوی متفاوت با نائب رئیس سابق شورای شهر تبریز؛

 

 

دستگیری‌های شورا و شهرداری تبریز در ۶ ماه گذشته به تعبیر یکی از اعضای این شورا همچون مین بود که زیر پای اعضای شورا منفجر شد و باعث روانه شدن ۴ تن از اعضای شورا و چند نفر از مدیران شهرداری به گوشه بازداشتگاه‌ها و دادگاه‌ها شد.

 

یکی از مهم‌ترین حامیان این دستگیری و برخوردهای قضایی با تخلفات در شورا و شهرداری تبریز، طیف موسوم به اقلیتی است که در دو سال اول شورا ساز مخالفت با جریان موسوم به اکثریت را نواختند و در سال سوم به سمت تعامل پیش رفتند.

 

محمدحسین جعفری یکی از اعضای طیف اقلیت شورا است که در شش ماه گذشته با وجود در اختیار داشتن پست نائب رئیسی، به یکی از مهم‌ترین منتقدین شهرام دبیری رئیس شورای شهر و صادق نجفی شهردار تبریز و روند حاکم بر شورا تبدیل شد.

 

جعفری در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم از شورا و شهرداری بحران‌زده تبریز سخن گفته است :

 

#پس از مشخص شدن ترکیب هیئت رئیسه و کمیسیون‌ها شاهد بودیم که ۵ تا ۷ عضو شورا به صورت اجباری برای کمیسیون‌ها معرفی شدند که اعضای شورای شهر باید به این ۵ یا ۷ نفر برای کمیسیون‌های شورا رأی دهند و تنها در کمیسیون برنامه و بودجه تعداد اعضای به ۹ نفر افزایش یافت و برنامه چیده شده پیشین به هم خورد.

 

#دوستان جدید حاضر شده به دلیل نزدیکی به زمان انتخابات نگاهشان این بود که می‌توانند به فرد تاثیرگذاری تبدیل شوند که پس از انجام مذاکرات با این دوستان از طرف افراد مختلف، برداشت من این بود که این دوستان تلاش دارند به طرفی که قوی‌تر و حائز اکثریت شورای شهر باشد، حرکت کنند.

 

#دستگیری‌های شورا و شهرداری تبریز که منجر به دستگیری ۵۲ نفر شد و براساس اطلاع ما این برخوردها ادامه دارد، ماحصل نوع مدیریت شورای شهر است وعلی رغم احترام به آقای دبیری (رئیس شورای شهر) عرض می‌کنم که نوع مدیریت وی سبب این اتفاقات در شورای شهر و شهرداری تبریز شده است.

 

#با جسارت عرض می‌کنم که آقای نجفی دو سال نان کارکردهای آقای نوین را خورده و با افتتاح پروژه‌های نیمه تمام وی آن‌ها را به نام خود تمام کرده است. تعدادی از پروژه‌های وی عمدتاً پروژه‌های ترافیکی و زیرگذر و روگذر است که در توسعه شهری کمترین نقش را ایفا کرده است.

 

#قبول دارم که رکود و کاهش درآمدهای شهرداری بر فعالیت این سازمان تأثیر گذاشته است ولی در برنامه سال ۹۵ شهرداری تبریز ۸۵ درصد برنامه‌های شهرداری اجرایی نشده است. از طرف دیگر در زمان پیش از رکود شهرداری تبریز ۳۳۰ میلیارد تومان به بانک شهر بدهی داشت و هیچ پروژه تملکی در سال ۹۵ آغاز نشده و ۵ درصد پروژه‌های نیمه تمام تملک تاکنون انجام شده است.

 

#آقایان باید جواب دهند که ۲۲۰۰ میلیارد تومان درآمد نقدی و غیرنقدی در سال گذشته چگونه مدیریت شده است و معتقدم مدیریت تخصصی در شهرداری اعمال نشده و بسیاری از منابع ما به هدر رفته است و آقای نجفی اهل این کار نیست و صرفاً به خاطر نام و موقعیت به این سمت ورود پیدا کرده است.

 

#یکی از ایرادات اساسی ما به اعضای شورای شهر، این است که شما قسم خورده‌اید از منافع شهروندان دفاع کنید و اکنون که شهر تبریز به مسلخ رفته و می‌بینید که شهرداری کار آقای نجفی نیست و توانایی مدیریت شهری را ندارد، چرا نامه استیضاح شهردار که توسط آقای امیرحقیان تدوین شده بود را امضا نکردید؟ چه گیری نزد شهردار دارید که از امضای استیضاح هراس دارید؟

 

#هرجا که خبرنگار و عکاسی برای تهیه خبر و عکس وجود دارد، شهرداری می‌خواهد در آنجا حاضر شود و هزینه می‌کند و ایجاد جو رسانه‌ای برای پوشش دادن ضعف‌های مفرط و کلان شهرداری انجام می‌شود.

 

#اخیراً یکی از اعضای شورا سوالی مبنی میزان پرداختی شهرداری به رسانه‌ها را ارائه داد، که در آن لیست، اسم ۴ رسانه مستقل وجود ندارد و سایر رسانه‌های استان کمک‌هایی از شهرداری دریافت می‌کنند. البته کمک شهرداری به رسانه‌ها امری جایز و وظیفه است ولی این مسئله نباید به بهای ساکت کردن انتقادات و تهدید به قطع حمایت‌ها باشد و قلم باید آزاد باشد.

 

#به دلیل اینکه شروع به کار شورای چهارم با بده بستان و امتیازدهی همراه شد، شما فکر می‌کنید چرا عده‌ای اقلیت و اکثریت می‌شود، هرکس بیشتر امتیاز دهد اکثریت می‌شود و این مبنای اتفاقات که تخلفات عده‌ای باسابقه پیشین در دوره حاضر به اوج خود رسیده بود.

 

#بنده براساس شنیده‌هایی که دارم، بله آستین‌ها را برای معرفی ائتلاف و معرفی کاندیداها بالا زده‌اند و این فعالیت‌ها را آغاز کرده‌اند. طبیعی است که می‌خواهند به میدان بیایند و حق انتخاب با مردم است.

 

#در میدان آذربایجان با اقدام اشتباهی چندین میلیارد تومان پول حیف شده است و ما در حال پیگیری این موضوع هستیم.

بازگشت
آخرین عناوین
 • 23 مهر ، روز جهانی عصای سفید
  انسان، یگانه وجودی است که از خالق هستی بیش از همه‌ی موجودات دیگر عنایت دیده است و کرامت چشیده است. خداوند ودیعت امانت الهی را در وجود او نهاده است و اشرف مخلوقاتش خوانده است و به خاطر آفرینش او، بر خود آفرین گفته است. پروردگار هستی بخش، در معدن وجود ... بیشتر
 • 23 مهر ، روز جهانی عصای سفید
  بیشتر
 • شهردار سابق تبریز در پاسخ به اظهارات رئیس کمیسیون عمران شورای چهارم؛
  آقای باهر کلاه‌تان را قاضی کنید/ شورا و شهرداری از پروژه‌هایی که ‌آن‌ها را «سرمایه‌بری» می‌دانید درآمد پایدار کسب می‌کند . علیرضا نوین اظهارات برخی از اشخاص را در آستانه انتخابات سیاه‌نمایی و هوچی‌گری دانست و خواستار قضاوت عادلانه و منصفانه مدیریت ... بیشتر
 • شهردار سابق تبریز در پاسخ به اظهارات رئیس کمیسیون عمران؛
  آقای باهر کلاه‌تان را قاضی کنید/ شورا و شهرداری از پروژه‌هایی که ‌آن‌ها را «سرمایه‌بری» می‌دانید درآمد پایدار کسب می‌کند... بیشتر
 • گفت‌وگوی آناج با رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تبریز؛
  گروه اجتماعی آناج: ویژه‌ برنامه‌ی صفرتاصد، درصدد است فرصت یکسانی را در اختیار تمام اعضاء شورای شهر تبریز قرار دهد تا تک‌ تک آنان با حضور در تحریریه‌ی خبر آناج، مختصری از عملکرد خود را شرح دهند و ضمن پاسخ‌گویی به سوالاتِ مرتبط با حوزه‌ی شهری، اقدامات‌شان.. بیشتر
 • گفت‌وگوی آناج با رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تبریز؛
  میهمان این هفته‌ی برنامه صفرتاصد، ایرج شهین‌باهر بود. رئیس کمیسیون عمران شورای چهارم تبریز اقدامات شاخص خود را در طول چند سال گذشته نام برد و در رابطه با ... بیشتر
 • لزوم فاطمه(س) شناسی در ایام فاطمیه
  فاطمه(س) تنها مظلومه ایست که علیرغم همه ارادتهایی که مریدان اهل بیت(ع) نثارش می کنند، همچنان مظلوم و ناشناخته مانده است و حتی زمانیکه قرار است نهایت احترام و اکرام نیز در حق او بعمل آید، باز هم آن حضرت قربانی ظلم مضاعف ناشناختی و ... بیشتر
 • لزوم فاطمه(س) شناسی در ایام فاطمیه
  فاطمه(س) تنها مظلومه ایست که علیرغم همه ارادتهایی که مریدان اهل بیت(ع) نثارش می کنند، همچنان مظلوم و ناشناخته مانده است و حتی زمانیکه قرار است نهایت ... بیشتر
 • دعوت به راهپیمایی 22 بهمن و تبریک سالروز پیروزی انقلاب
  خورشید طلیعه سی و نهمین فجرپیروزی در آسمان ایران اسلامی درحالی نورافشانی می کند که سی و هشت سال از رشادت های مردمی که درنفی استبداد طاغوت و استقرارنظام اسلامی از بذل جان خویش نیز دریغ نورزیدند، می گذرد.... بیشتر
 • دعوت به راهپیمایی 22 بهمن و تبریک سالروز پیروزی انقلاب
  امروز و در آستانه سالگرد دیگری از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، بیش از پیش نیازمند وحدت و همدلی آحاد ملت ایران و اطاعت از فرامین رهبر مدبر و شجاع خود ... بیشتر
کلیه حقوق این سایت برای شرکت داده پرداز طراحان ماندگار محفوظ میباشد